PIERWSZY MECZ PÓŁFINAŁOWY LIGI MISTRZÓW

Olimpia-Unia Grudziądz pokonała po ponad trzygodzinnym spotkaniu szwedzki zespół Eslovs Bordtennis 3:2! w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Grudziądzki zespół zagrał kapitalne spotkanie, przegrywając już 1:2 wydawało się że nic nie odbierze zwycięstwa gospodarzom.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy. Lider Eslovs - Xu Hui po zaciętym pierwszym secie, który rozstrzygnął na przewagi, w pozostałych dwóch nie pozostawił cienia wątpliwości Yang Wangowi. Xu wygrał 3:0 i wyprowadził zespoł Eslovs na prowadzenie 1:0.

W drugiej partii zagrał Robert Svensson i Kaii Konishi z Olimpii-Unii. Pierwszego seta wygrał Szwed,  kolejne dwa należały do Konishi. W czwartym secie rywalizacja toczyła się punkt za punkt, jednak Svensson w końcówce odskoczył Japończykowi i zwyciężył czwartego seta, doprowadzając do wyrównania 2:2. W piątym secie Svensson uzyskiwał przewagę od samego początku, odskakując Konishi na dwa punkty. Set był bardzo wyrównany i emocjonujący. Końcówka w wykonaniu obu zawodników była bardzo nerwowa. Wydawało się że Konishi nie będzie w stanie wyrwać zwycięstwa Svenssonowi- a jednak! Japończyk końcówkę zagrał wybornie i dał nadzieję Olimpii na korzystny wynik, doprowadzając do remisu po dwóch partiach.

W trzeciej partii przy stole zobaczyliśmy Mattiasa Oversjo oraz Ukraińca Yaroslava Zhmudenko, który w zakończonych przed tygodniem Drużynowych Mistrzostwach Świata spisał się całkiem nieźle. Niestety Zhmudenko przegrał 0:3, w każdym secie do ośmiu i tym samym Eslovs znacznie przybliżyło się do zwycięstwa w tym spotkaniu.

W czwartej partii zmierzyli się ze sobą liderzy obu drużyn - Xu Hui z Eslovs i Kaii Konishi z Olimpii-Unii. Pierwszy set wyraźnie na korzyść zawodnika gospodarzy, który wygrał 11:6. Drugi set obfitował w najlepsze akcje spotkania, efektowne wymiany, defensywa Konishi, to była wisienka na torcie tego spotkania. Konishi wygrał drugiego seta 11:7 i wyrównał stan partii na 1:1 w setach. Trzeci znów Konishi rozstrzygnął na swoją korzyść i prowadził już 2:1. Czwarta odsłona zaczęła się znakomicie dla Japończyka, który wyszedł na prowadzenie 5:1. Xu Hui zaczął zdobywać kolejne punkty i przy stanie 5:4 Konishi poprosił o czas. Po przerwie zdobył kolejny punkt. Chwilę później po kapitalnych wymianach Xu zdobył kolejne 4 punkty i wyszedł na prowadzenie 8:6. Końcówka seta toczyła się punkt za punkt,a Konishi doprowadził do wyrównania 9:9. Następnie Konishi wygrał znakomitą wymianę na 10:9. Ostatni punkt to zawodnik Olimpii-Unii Grudziądz rozstrzygnął na swoją korzyść i wygrał partię 3:1. Po czterech partiach w Eslovs mieliśmy zatem remis 2:2, ku uciesze na ławce trenerskiej drużyny Piotra Szafranka.

W ostatniej grze zmierzyli się defensor Olimpii-Unii Yang Wang i Robert Svensson. Yang zaczął bardzo dobrze i od początku partii dyktował warunki przy stole. Pierwszego seta zwyciężył 11:7, drugi również zakończył się tym samym wynikiem. Trzeci set był bardzo wyrównany, ale to defensor Olimpii-Unii, który również świetnie spisywał się w akcjach ofensywnych, wygrał seta 11:5  i cały mecz 3:0, czym zapewnił Olimpii-Unii Grudziądz zwycięstwo w całym spotkaniu 3:2.

Mało kto mógł się spodziewać, iż po bardzo słabym pocżątku spotkania, Olimpia podniesie się z kolan i powalczy w meczu o zwycięstwo, zwłaszcza iż lider Eslovs - Xu Hui kapitalnie otworzył wynik spotkania gromiąc Yang Wanga, a później w meczu z Kaii Konishi wygrał pierwszego seta 11:6. Wygrana Olimpii-Unii Grudziądz stawia korzystnie zespół prowadzony przez trenera Piotra Szafranka w kontekście rewanżu 1. kwietnia w Grudziądzu. Jedno jest pewne - zapowiada się znakomite święto tenisa stołowego w Grudziądzu!

Eslovs AI Bordtennis : Olimpia Unia Grudziądz 2:3

Xu HUI - Yang WANG 3:0
13:11 / 11:3 / 11:4
Robert SVENSSON : Konishi (Yoshida) KAII 2:3
11:7 / 9:11 / 9:11 / 11:7 / 9:11
Mattias OVERSJO : ZHMUDENKO Yaroslav 3:0
11:8 / 11:8 / 11:8
Xu HUI - Konishi (Yoshida) KAII 1:3